Klokánci děkují za pobyt na Šumavě a návštěvu Stezky korunami stromů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zaměstnanci Klokánku Praha 4 si dlouho přáli mít možnost strávit čas společně s dětmi mimo město. Pro naše malé zařízení to už od minulého roku bylo přání téměř nesplnitelné. Díky Vojenským lesům a statkům, především generálnímu řediteli Ing Jiřímu Janotovi a správkyni objektu Miloslavě Haldové, kteří poskytli ubytování a stravu ve svém táborovém zařízení Olšina , se toto letos podařilo. Zde fotogalerie místa.

Týden od 10.8. – 17.8. tety i děti prožily s jistou dávkou dobrodružství, něž je běžné v Praze. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společné zážitky jsou jiné, když je kolem vás les, blizoučko obrovský rybník, pastviny, úzké silničky a cesty, zdáli bučí kravičky a hlavním zvukem všudypřítomné civilizace je jen vrčení traktoru. To pak slyšíte stromy a rostliny vyprávět. Moc jim nerozumíte, ale cítíte, že jde o živé bytosti a přemítáte, zda ve vás uvízlo ještě trochu tlumočnictví jejich řeči, které dávná pokolení ovládala lépe než my. Sedm dní v harmonickém prostředí šumavské přírody, bez televize i internetu, děti mohly být stále venku. Pohyb byl najednou přirozenou součástí života. A to skvělé jídlo, které nám vařili! Na ně nestačí slova chvály, bylo božské… Ocenění velké patří panu kuchaři a také paní Janě, která se o nás v jídelně mateřsky starala.

bus

Cesta busem od firmy www.destination.cz

Realizace aktivitami nabitého týdne byla možná jen díky mnoha partnerům. Děkujeme tímto paní Evě Měšťanové a firmě Destination, která nám poskytla na cestu tam a zpět skvělý autobus s trpělivým a usměvavým panem řidičem Luďkem Romanem. Jistě si dovedete představit , že autobus plný dětí potřeboval jistou toleranci.

Vrcholem týdenního pobytu byla ve středu 14.8. v dopoledních hodinách návštěva Stezky korunami stromů. 100_1585

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ředitel Stezky korunami stromů, pan FilipPekárek

Na místo, pod čtyřicetimetrový ochoz, nás dopravil autobus vyslaný Stezkou. Dětem se věnoval ředitel Stezky pan Filip Pekárek, který pro ně měl několik překvapení – krásná pexesa, pohledy, balonky a hlavně milá slova. Měli jsme možnost svézt se dolů tobogánem a z vrcholku Kramolína, kde Stezka je umístěna, sedačkovou lanovkou. Vše, včetně ranní dopravy, nám bylo poskytnuto bezplatně. Zde fotogalerie. A nebylo to ten den ještě vše!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Děti a tety v Hopsáriu

Pod lanovkou na nás čekal Ing. Jiří Falout, vedoucí obchodu a marketingu Active Parku Lipno, který dětem i tetám umožnil návštěvu Hopsária a Aquaparku. A to stále nebylo vše! Kolem třetí hodiny odpolední se děti a tety nalodily na parník Vltava. Plavba z Lipna do Horní Plané opět byla Klokánku poskytnuta majiteli lodní dopravy Lipno line zdarma jako dárek.

DSCN2839

Když jsme po dvou hodinách z lodi vystoupili, čekal na nás v Horní Plané laskavý řidič místní dopravy Libor Pešek se svým autobuskem a taxíkem, který řídila jeho žena. Díky těmto vstřícným lidem jsme se dostali za pár desítek minut do našeho tábora. Zde fotogalerie z celého dne.

Osob, které nám pomáhaly vytvořit program i atmosféru pro děti, bylo ale mnohem více. Děkujeme panu Ing. Oldřichu Fröhlichovi a jeho teamu, pozvali nás na návštěvu zemědělské správy Květušín a zprostředkovali dětem i tetám jízdu v moderních traktorech. To bylo překvapení jak rychle traktory mohou uhánět! Děti se jich nemohly nabažit a takřka nešly z krásných silných strojů dostat. OLYMPUS DIGITAL CAMERAZde fotogalerie.

Děkujeme lesní pedagožce Petře Čunátové a Evě Pláničkové, pro všechny děti připravily dopoledne v lese s mnoha prima informacemi. A Ing.Petru Královi, který nám dal dobré typy!

Děkujeme všem, kteří našim tetám a dětem během skupinkových výletů poskytovali slevy na vstupném , například do Krumlovského zámku, na pohádku na otáčivém hledišti, do lanového centra v Černé, na Bobovou dráhu v Lipně atd. A dík patří i našim dobrovolníkům Lucii a Petrovi, studentům přírodovědecké fakulty UK, kteří z jedné klubovny táborového zařízení stvořili nádhernou Přírodovědnu a malým klokánkům se hodně věnovali. Zde fotogalerie.

A moc děkujeme zaměstnancům hotelového komplexu Olšina! Pozvali nás na dětské odpoledne a krom dobré zmrzliny připravili dětem skákací hrad a trampolínu a hlavně dobrou náladu.

Bylo by to dlouhé vyjmenovávání všech, kteří nám třeba radou přispěli ke zdaru tábora. Týden na Šumavě přinesl dětem velké zážitky. Cítili jsme se všichni jako v ráji. A kdoví, zda se právě vzpomínky na milou atmosfézu a neobjeví v budoucnu jako malá či větší opora v dalším směřování dětí. Byly provázeny velkou láskou a vstřícností všech zúčastněných dospělých. Na to se nezapomíná. A je to vždy velká posila v nesnázích. Za to všem děkujeme.

V době, kdy celý Fond ohrožených dětí zažívá snad nejkomplikovanější období ve financování svých zařízení, je to obrovská pomoc, které si Klokánek Praha 4 velice váží.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.