Poděkování a zpráva o Dětském dni

ddV neděli 8.6. zahrada Klokánku a všichni obyvatelé tohoto zařízení uvítali návštěvníky Dětského dne. Den byl opravdu prima, plný smíchu, malých nebo větších zážitků, poznávání nových přátel, povídání s těmi stávajícími a dobrého jídla.

Co děti a jejich doprovod měli možnost zažít? Soutěže, ve kterých průvodci byli studenti The Prague British School, klaunské vystoupení Mirky Vydrové, seznámit se s krásnými motorkami Omega Motorcycle Clubu, sledovat zpívání a tanec dětí vietnamských přátel z občanského sdružení Laskavý domov. Velký zájem budily sladkosti z dílny tet ve skvělé improvizované Klokánkově kavárně, kde obsluhovaly úžasné dobrovolnice Martina, Míša, Veronika a Zuzka. Úžas chuťových buněk vyvolalo rožněné maso i buřty, které před námi připravovali moc milí kuchaři z Troja cateringu. Během dne jsme také zažili milé překvapení, když několik studentů The Prague British School přineslo hudební nástroje, včetně bicích, připojili se na aparaturu a nejen že dětem zahráli, ale nechali je pak i zahrát.

Sázení stromu přátelství s firmou T-Systems

Sázení stromu přátelství s firmou T-Systems

Největší atrakcí ale bylo sázení stromu přátelství. Do nedělního dne hodilo maximálně, různé národnosti se prolínaly v klokaní zahradě ve velkém rozsahu. Vysadit strom přátelství navrhla před časem firma T-Systems, která je jedním z hlavních partnerů Klokánku i dětského dne, nápad se ukázal jako hodně inspirativní. Už několik dnů před akcí se děti z Klokánku rozhodly, že strom bude mít jméno. Probíhala zcela vážná anketa, jeden z chlapců do notýsku sepsal různé nápady na pojmenování. Objevily se tam třeba Listík, Jazinka, Bobísek, Láska, Attilka… Zvítězilo zvučné jméno s historií – Matouš. Myslíme, že se ke stromu hodí, je to jeřáb. Děkujeme za akci nejvíce panu Antonu Zimovi, který byl iniciátorem. Děti s malými lopatičkami se mohly podílet na zabydlení stromu v naší zahradě, a hodně to pro ně znamenalo. Také spolumoderování některými dětmi bylo velice osvěžující a ukázalo jejich utajené schopnosti.

Strom Matouš zatím pěkně v zahradě stojí a pomalu se seznamuje s životem mezi mnoha dětmi. Pozorně naslouchá větru, dešti, ptákům a lidským hlasům a slibuje, že nám bude vyprávět. Možná nás čekají Pohádky stromu Matouše. A tak jsme v atmosféře přátelství, díky lidem, kteří Klokánku pomáhají, prožili báječnou neděli. Děkujeme!

Fotogalerii lze navštívit zde

A kdo nám s dětským dnem pomáhal?
Hlavní partneři Dětského dne: The Prague British School
T-Systems Omega Motorcycle Club

Za poskytnutí zahradního nábytku děkujeme firmám Kovaltos a Rojaplast, za potravinovou podporu děkujeme Kosteleckým uzeninám a Pekárně Na Chodovci , za pomoc děkujeme Troja catering , Baobab Za zapůjčení zvukové aparatury děkujeme Petru Šolcovi. Vietnamské organizaci Laskavý domov o.s. děkujeme za příspěvek do programu dne a za přátelství.

Děkujeme všem účastníkům Dětského dne za návštěvu, těšilo nás setkání s Vámi.

Omega Motorcycle Club

Omega Motorcycle Club

Vystoupení dětí o.s. Laskavý domov

Vystoupení dětí o.s. Laskavý domov

Rybolov :-)

Klokaní Rally

Klokaní Rally

Dobrovolnice Míša, Martina a Zuzka

Dobrovolnice Míša, Martina a Zuzka

Relaxace v zahradě

Relaxace v zahradě

Troja Catering

Troja Catering

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.