Klokánci a tety na Stezce korunami stromů a Lipně

Reportáž ze zážitky nabitého dne s poděkováním všem, kteří nám pomáhali akci zorganizovat.

Ráno 14.8. na táboře v Olšině bylo jiné, vstali jsme všichni dřív a nebyla rozcvička. To abychom byli v 8:30 všichni připraveni na celodenní výlet na Stezku korunami stromů. Do časového rozvrhu rána jsme měli zahrnutou i reportáž Českého rozhlasu České Budějovice, jehož redaktorka přijela už v 7:45 a do doby odjezdu účastníky zpovídala.

V 8:30 přijel autobusek Stezky korunami stromů, do kterého jsme se vešli všichni, dokonce i dva kočárky. Na našem táboře byla i dvě čerstvě chodící mimina. Na Stezce korunami stromů na nás čekal ředitel Stezky, pan Filip Pekárek, který se nám celou dobu věnoval. Děti daly přednost zrzavému lišákovi, který nás také doprovázel a rozdával balonky, ale my dospělí jsme informace o stezce ocenili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obličeje dětí se s postupně zvyšujícími chodníky stávaly nadšenější a šťastnější. Navíc stezka má v každém patře místa, která mohou děti interaktivně procházet a vyzkoušet si tak svou šikovnost. Myšlenka, že děti potřebují aktivitu, aby pak chvíli vydržely v klidu, je moc dobrá! Zatímco dospělým stačí pěkně jít a dívat se stále výš a výš do stromů, až jste nad nimi; a kochat se pak pohledy do dáli, tak u dětí lze tento zážitek ještě podpořit pohybem. A je skvělé, že na to konstruktéři Stezky mysleli. Přecházení po různých pohyblivých komponentech malé klokánky opravdu bavilo. Jsou skvěle zabezpečené, riziko pádu nehrozí!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohled o vrcholků stromů na šumavské lesy byl vskutku impozantní. A ta touha jet dolů ze stezky tobogánem! Zážitek je určen odvážným dospělým a větším dětem. Ty menší musely pěšky. Větším bylo líto, že nemohou jet dvakrát. Zato víc než polovina tet také zkusila tobogán a to bylo smíchu při dojezdu!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod stezkou jsme udělali malou pauzu,aby ubylo chlebů v batůžkách a pak se s námi pan Filip Pekárek rozloučil, pomohl nám do sedačkové lanovky a my odjeli dolů. Naše slova díků byla velká, bez pomoci Stezky bychom si tak velký a na počet osob nákladný výlet nemohli dovolit. Těší nás, že představitelé Stezky cítí, že pro děti v těchto zařízeních, jako je naše, jsou důležité intenzivní, pozitivní zážitky, a že se rozhodli jeden takový pomoci zorganizovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod lanovkou na nás už čekal Ing. Jiří Falout, vedoucí obchodu a marketingu Active Parku Lipno, který dětem i tetám umožnil návštěvu Hopsária a Aquaparku. Různé formy trampolín a trampolínek a veselých radovánek ať pozemních nebo vodních byly právě to, co děti nadchlo. Bylo moc dobře, že jsme pobyt v přírodě přerušili na kousek dopoledne soudobými technickými radovánkami a nechali děti dostatečně vydovádět. Moc děkujeme za tuto možnost!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Vydováděné děti potom nastoupily do parníku Vltava a vcelku v klidu absolvovaly téměř tříhodinovou cestu do Horní Plané. Moc děkujeme za tento zážitek majitelům lodní dopravy Lipno!

P1020824

Dětem se líbili se lodníci, oblečení do námořnických uniforem, líbilo se jim sledovat vodní hladinu, intenzivně s tetami mávaly na projíždějící loďky, plachtnice a na lidi na blízkém břehu. Cesta po vodě má svou velkou poezii. Jejjí pomalost najednou zklidní rychlý běh událostí a vytrhne vás z běžné reality. Užilijsme si ji a v Horní Plané po plavbě vystupovali skvěle odpočinutí. Moc děkujeme!
Nádheru celého dne skvělým způsobem dokončil majitel taxi a autobusové místní dopravy pan Libor Pešek, který nás se svou ženou dopravil do tábora.

Znovu děkujeme za možnost zprostředkovat dětem z Klokánku skvělé zážitky. Přejeme všem partnerům tohoto dne hodně úspěchů pracovních a soukromých!
Zde fotogalerie z celé akce

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.