Děti z Klokánku a novocirkusačky Cirkus TeTy

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo dobu, kterou děti tráví v Klokánku se jim snažíme zprostředkovat aktivity a setkání s lidmi, kteří je mohou inspirovat a zanechat tak v jejich myšlení stopu, která se někdy v budoucnu může  vynořit  na nějakém rozcestí jako  dobrý ukazatel směru.
Před prázdninami jsme kontaktovali Cirkus TeTy. Novocirkusový soubor zaměřený na akrobatické divadlo a pozemní dovednosti,  jako žonglování atd.  TeTy – Pavla Rožníčková a Katka Klusalová, přijely na návštěvu do našeho Klokánku a během prvního setkání vzniklo neviditelné pouto. TeTy se rozhhodly během této sezóny 2013/14 zprostředkovat dětem zážitky cirkusového workshopu.
První se odehrál na zahradě Klokánku během krásného zářijového počasí.

DSC05121

Na travnaté ploše  se vztyčila vysoká hrazda pro závěsnou akrobacii. TeTy zahrály své malé představeníčlo a pak se věnovaly dětem. Malí klokánci měli možnost  poprvé vyzkoušet houpačky z provazů a šál a zkusit žonglování. Byla to láska na první zhoupnutí a první dotek cirkusáckého míčku. Bez ostychu a obav, které většinou první setkání provázejí.  Děti si TeTy – Pavlu Rožníčkovou  a Katku Klusákovou a jejich novocirkusácké aktivity zamilovaly. Díky jejich laskavosti a  benevolenci Centru pro nový cirkus Cirqueon, mají teď možnost dvakrát do měsíce v tomto krásném prostoru trénovat své dovednosti. Děti celkově inklinují k pohybovým aktivitám a je třeba velmi ocenit inciativu Cirkusu TeTy a jejich rozhodnutí, věnovat část svého času dětem, jejichž životy nejsou příliš jednoduché.
První podzimní workshop v prostoru Cirqueon se odehrál v sobotu 26. 10. Děti zkoušely poprvé žonglování s talířem, kuželkami, tyčkami atd.  Samozřejmě měly  možnost trénovat i závěsnou akrobacii. Plný sál Cirqueonu s barevnými talíři nad hlavou dětí, jejich smích a radost byly největším zážitkem  a odměnou  pro zúčastněné dospělé. Děkujeme TeTám za jejich aktivitu a možnost, kterou pro děti připravily. Předpokládáme, že série novocirkusových workshopů bude pro ně nezapomenutelný zážitek a opora v budoucnosti.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.