Karel Gott pro Fond ohrožených dětí

IMG_0097

Karel Gott s manželkou Ivanou se v prosinci 2012 stali kmotry kalendáře FOD. Křest proběhl v exotickém prostředí skleníku Fata Morgana za účasti vedení Fondu ohrožených dětí, zaměstnanců, dětí a přátel FOD a Klokánků.

Karel Gott s manželkou Ivanou a předsedkyní FOD JUDr. Marií Vodičkovou

Karel Gott s manželkou Ivanou a předsedkyní FOD JUDr. Marií Vodičkovou

Už po osmé míří do světa neobvyklý kalendář, v němž nenajdete ani modelky, ani nablýskaná auta. Občanské sdružení Fond ohrožených dětí vydáváním kalendáře upozorňuje na osud dětí, které navzdory svému věku mají komplikované zážitky. Pro kalendář jsou vybrány vždy příběhy s dobrým koncem.

O jaké osudy v kalendáři jde?

„Roční Adámek a sedmiletá Monička byli umístěni do Klokánku v říjnu 2008, kdy se matka s oběma dětmi dostavila na městský úřad a uvedla, že nemá přístřeší ani finanční prostředky, aby se mohla o děti postarat. Jak se ale ukázalo, nejednalo se jen o hmotnou nouzi. Chlapeček dnem i nocí plakal, křičel, zmítal sebou a tloukl hlavičkou o zeď. Monička nešťastnou tetu záhy „poučila“, že Adámek chce pivo. Vyprávěla, že byli často i v noci sami zamčeni v bytě. A by nebrečeli a sousedé si nestěžovali, dávala máma Adámkovi pivo a Monice víno. K jídlu často neměli nic, anebo jen mouku či krupici smíchanou s vodou. Adámek měl z této „stravy“ velké zažívací potíže. Dětská lékařka potvrdila, že kromě zažívacích problémů se jedná o typické abstinenční příznaky. Teprve za dlouhých sedm měsíců se začal psychický stav Adámka postupně lepšit – díky nesmírné trpělivosti a laskavému přístupu klokaní tety. Chlapec postupně méně křičel a méně se zmítal, v noci lépe spinkal, dokázal si chvilku hrát, začal komunikovat a posléze vydržel i u pohádky. Teď už je z něj šikovný kluk, živý a sportovně nadaný. Nejvíc miluje fotbal. Také Monička je milá, sportovně založená dívenka, ráda plave, jezdí na kolečkových bruslích a dobře se učí. Moničce se v rodinném Klokánku, provozovaném v domě našich zaměstnanců, ihned zalíbilo, rychle se se všemi členy rodiny sžila a říkala, že domů ani do jiné rodiny nechce. I „klokaní“ manželé si obě děti zamilovali a požádali o jejich svěření do pěstounské péče. Soud jim v prosinci 2009 vyhověl.“

Kalendář pro FOD vydal a na křtu spolupracovala společnost film+foto s.r.o.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.