Cena Ď pro The Prague British School, partnera Klokánku Praha 4

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Náš Klokánek v minulých měsících nominoval The Prague British School, svého mnohaletého partnera, na Cenu Dˇ, cenu pro mecenáše, dobrodince a morální vzory.  V krajském kole hlavního města Prahy, které proběhlo 4.5. škola získala 1. místo a čeká ji tak kolo celostátní, 24.6. v Národním divadle pod záštitou ministra kultury, Daniela Hermana.

Cena byla vyhlašovaná v reprezentačních prostorách společnosti Iscare, která je generálním partnerem krajských kol ceny Ď, Během podvečera organizátor, iniciátor a skvělý moderátor Ceny Ď Richard Langer představil všechny nominované a nominující. Příběhy všech, kteří nějakým způsobem pomáhají těm, kdo to potřebují, byly úžasné a atmosféra celé akce velmi inspirativní.

Máme velkou radost, že náš partner cenu získal. Spolupráce Klokánku Praha 4 a The Prague British School začala v roce 2009.
Škola nejen pomáhá finančně (sbírky mezi rodiči), ale zároveň systematicky učí své žáky a studenty sociálnímu cítění a vnímání.

Děti z Klokánku se účastní společenských akcí školy, kdy se setkávají s žáky různých tříd a studenti naopak navštěvují Klokánek. Studenti 3. ročníku vždy celý školní rok dochází jednou týdně do Klokánku. Fota zde .  Systematicky doučují děti a část společně tráveného času věnují hrám a vzájemnému poznávání. Studenti se tak dlouhodobě připravují na skutečnost, že v běžném životě jsou lidé, kteří potřebují pomoc druhých. Projekt oboustranně vychovává děti i studenty k vzájemné úctě, empatii, podpoře. Pro obě dvě skupiny jde často o nezapomenutelná setkání, která pro obě strany mohou být v budoucnosti jistě posilou nebo inspirací.

Škola pomáhá Klokánku prostřednictvím rodičů studentů podstatným způsobem i finančně několikrát ročně, peněžní prostředky se využívají hlavně na volnočasové a prázdninové aktivity. Studenti a žáci PBS  zabezpečují též dětem z Klokánku dárky k vánocům, kdy třídy v PBS  mezi sebe rozdělí dětská přání a dárek obstarají. I toto je aktivita, která pomáhá budovat vztah k slabším a méně šťastným osobám.

Projekt školy, kdy žáci a studenti pomáhají dlouhodobě těm, kterým byly dány do života překážky a břemena, je v Česku ojedinělý. Děkujeme The Prague British School za výchovu mladé generace k sociálnímu cítění; to je stejně důležité, jako velká finanční podpora, kterou škola každoročně poskytuje.

A takhle to vypadalo na předávání cen:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nominovaní a nominující

Richar Langer, iniciátor, organizátor a skvělý moderátor ceny Ď

Richar Langer, iniciátor, organizátor a skvělý moderátor ceny Ď

Po vyhlášení cen byl čas na občerstvení

Po vyhlášení cen byl čas na občerstvení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.